Okluzja

kluczem do sukcesu w rehabilitacji protetycznej?


Drogie koleżanki i koledzy,

w imieniu swoim oraz Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszam na 47. Kongres Europejskiego Towarzystwa Protetycznego (EPA), który odbędzie się w Białymstoku w dniach 19-21 września 2024.

EPA, które zostało zawiązane w 1976 r. w Wielkiej Brytanii, a jednymi z założycieli EPA byli zmarły w 2018 r. prof. Eugeniusz Spiechowicz oraz prof. Włodzimierz Józefowicz (zmarł w 1993 r.). przyznaje organizację Kongresu na wniosek towarzystwa naukowego reprezentującego dany kraj. Aplikacja składa się ze szczegółowego kwestionariusza uzasadniającego osiągniecia naukowe oraz możliwości organizacyjne aplikującego towarzystwa naukowego do zorganizowania tego bardzo prestiżowego przedsięwzięcia.

Kongres EPA, z uwagi na promocyjny charakter tego wydarzenia, jest przedmiotem ubiegania się o jego organizację wielu krajów. Pozwala bowiem na zaprezentowanie dokonań naukowych towarzystwa i uczelni goszczącego kraju. Poprzednie Kongresy odbywały się m.in. w Madrycie, Amsterdamie, Atenach, Sienie, Wilnie. W Polsce Kongres EPA odbył się dotychczas tylko raz, w 2005 r. w Poznaniu. Był to 29. Kongres EPA.

Przyznanie roli organizatora Kongresu jest unikalną szansą zaprezentowania dorobku naukowego zarówno naszej Uczelni jak i lekarzy z całej Polski na forum o zasięgu światowym. Będzie to z całą pewnością owocowało zapraszaniem polskich naukowców do udziału w wydarzeniach naukowych jak i do współpracy na polu badań naukowych.

Gospodarzem naszego wydarzenia będzie Sekcja Protetyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, który od ponad 70 lat funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie.

Kongres EPA to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu protetyków z całego świata. Niezależnie od Państwa zaangażowania w funkcjonowanie Towarzystwa, Kongres będzie znakomitą okazją do spotkania w gronie specjalistów, wymiany wiedzy i doświadczeń.

Do przeprowadzenia wykładów zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z całego świata, oczywiście, nie zabraknie też uznanych polskich nazwisk. Z pewnością liczne wykłady ale też warsztaty praktyczne pozwolą lekarzom dentystom przedyskutować nurtujące ich problemy. Jestem przekonana, że pobyt na Kongresie będzie wyśmienitą okazją do nawiązania nowych znajomości, a może też zrodzą się nowe pomysły na przeprowadzenie badań naukowych w obszarze funkcji narządu żucia.   

Serdecznie zapraszam do Białegostoku!

Wszystkie wykłady będą tłumaczone na język polski.

Prof. dr Teresa Sierpińska
Prezydent Europejskiego Towarzystwa Protetycznego (EPA)

 

Miejsce Kongresu:

Opera i Filharmonia Podlaska
ul. Odeska 1, 15-406 Białystok

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku jest obecnie największą instytucją artystyczną na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy. Konkurs urbanistyczno - architektoniczny na opracowanie koncepcji budowy Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku rozstrzygnięto w kwietniu 2005 roku. Zwyciężył projekt prof. Marka Budzyńskiego, obejmujący gmach Opery, rozbudowę Białostockiego Teatru Lalek, amfiteatr oraz kino wielosalowe. Pokryty zielenią kompleks zabudowań wkomponowano w parkowe otoczenie. W zamyśle projektanta połączenie sztuki architektury i formowania ogrodów wyznacza model rozwoju miasta.

Formy architektoniczne głównego gmachu są trudne do określenia - częściowo przysypane ziemią, a częściowo porośnięte bluszczem i innymi pnącymi roślinami.

Opera względu na jej wielofunkcyjność służy również jako teatr, obiekt kongresowy czy wystawienniczy. Na dachu budynku znajduje się taras widokowy wspaniale zaadaptowany do zielonego pejzażu miasta.

 

Ważne daty

Otwarcie rejestracji uczestników Kongresu 02.01.2024
Zgłaszanie prac od 02.01.2024
Koniec przyjmowania prac 13.05.2024
Ocena przesłanych prac do 31.05.2024
Poinformowanie autorów o statusie przesłanej pracy do 15.06.2024
Ogłoszenie końcowego programu Kongresu do 15.07.2024
Rozpoczęcie Kongresu 19.09.2024

Ramowy program 

19 września
godz. 10.00 - 17.00 - wykłady
godz. 19.00 - 21.00 - Welcome Reception

20 września
godz.   9.00 - 17.00 - wykłady
godz. 17.15 - 18.15 - Annual Business Meeting
godz. 19.00 - 24.00 - Polish Night

21 września
godz. 9.00 - 13.00 - wykłady

Rejestracja

Rejestracja na Kongres w niższej opłacie do 15 czerwca!

W programie Kongresu: 2 równoległe sesje każdego dnia Kongresu, warsztaty, wybitni światowi i krajowi wykładowcy. 

Wszystkie wykłady będą tłumaczone na język polski.

Do zobaczenia w Białymstoku!

Zarejestruj się na Kongres

 

KOMITET NAUKOWY 47. KONGRESU EPA 

Prof. Mutlu Özcan - Przewodnicząca

Prof. Norina Consuela Forna

Prof. Phophi Kamposiora

Prof. Monika Łukomska-Szymańska

Prof. Rafael Martinez de Fuentes

Prof. Eitan Mijiritsky

Dr. Suresh Nayar

Dr hab. Aleksandra Nitecka-Buchta

Prof. Teresa Sierpińska

Prof. Aneta Wieczorek

 

 

SPONSORZY
ZŁOTY
Dentsply Sirona

 

SREBRNY
Haleon

 

BRĄZOWY
Bausch

AlphabioAmadarDMGGerberIntensivIvoclarKerrKurarayMeditransMegagenModjawVocoZebris

 

 

 

PARTNER STRATEGICZNY
Województwo PodlaskiPZU

 

 

PATRONAT HONOROWY
Minister Zdrowia Patronat Honorowy Prezydent Miasta Białegostoku Uniwersytet Medyczny w BiałymstokuNaczelna Izba Lekarska

 

 

 

Patronat medialny
Quintessence PublishingPSI Implantologia Stomatologiczna Implantologia Stomatologiczna dentalmaster.pl Twój Przegląd StomatologicznyMedTubeDentonetMed Tour Press

 

Contact